לדילוג לתוכן המרכזי

השבתה זמנית של עמדות רב קו (3-6 במרץ 2021)

נוסעות ונוסעים יקרים, החל מיום רביעי הקרוב (3.3.2021) ועד יום ראשון (7.3.2021) בבוקר, יושבתו עמדות המסלקה של רב-קו לאורך ציר הרכבת הקלה. לא ניתן יהיה לבצע הנפקות רב-קו ושחזורים. את הפעולות האלה ניתן יהיה לבצע בעמדות אגד, המפורטות כאן.

 

עדכון תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית

 שימו לב, בעקבות עדכון צו הפיקוח על המחירים, החל מהאחד בפברואר יוזלו בממוצע תעריפי התחבורה הציבורית ב-2.15% והם יעוגלו לחצי שקל הקרוב ביותר.

העדכון מתקיים בכל אמצעי התחבורה הציבורית – אוטובוסים, רכבות וכן בתעריפי האפליקציה.

על אף הירידה בתעריפים שבאה לידי ביטוי באופן מלא בכרטיסי המנוי ישנם תעריפים שבשל החלטת ה"עיגול" יעלו. תעריפים אחרים פחתו אף מעבר לירידה במדד וזאת שוב בגלל העיגול לחצי השקל הקרוב.

לדוג', אם מחיר נסיעה עירונית בודדת היה 5.90 ש"ח, בעקבות הירידה התעריף החדש עומד על 5.80 ₪ ובעקבות העיגול התעריף החדש עומד על 6.00 ₪. 

אם מחיר נסיעה בינעירונית היה 15 שקלים, בעקבות העדכון בשל המדד המחיר יורד ל- 14.70 ₪ ומתעגל ל-14.50 ש"ח.

העדכון מתקיים בכל אמצעי התחבורה הציבורית – אוטובוסים, רכבות וכן בתעריפי האפליקציה. 

 (עדכון: 17.2.2021) לקוחות אשר רכשו חוזה חופשי חודשי לחודש פברואר, עד תאריך 26 בינואר 2021 במחיר שגוי, מתבקשים לפנות למרכז שירות הלקוחות בבניין כלל לקבלת החזר בגין ההפרש.

 

 

 

עדכון גיל הזכאות להנחת אזרח ותיק

בהתאם להוראות חוק האזרחים הוותיקים, החל מ-1.2.2021 גבר יוכל ליהנות מפרופיל אזרח ותיק החל מגיל 67 ואישה החל מגיל 62.

תיקון זה יחול על מצטרפים חדשים בלבד. נוסעים אשר הונפק להם פרופיל אזרח ותיק טרם התיקון, ימשיכו ליהנות מהנחת אזרח ותיק.

שימו לב: תעריפי חוזים חודשיים יתעדכנו החל מיום שני 25.1.2021.

 

 

תשלום ברכבת הקלה

לתשומת לבכם, בהנחיית משרד התחבורה, בשלב זה אין אפשרות לשלם ברכבת הקלה באמצעות יישומון במכשיר הנייד.

 

התשלום בעבור נסיעה ברכבת מבוצע כרגיל וללא שינוי - באמצעות רב קו או כרטיס חד פעמי.

 

הנחיות כלליות לתקופת הקורונה

נוסעות ונוסעים יקרים, שימו לב:

א. על פי הנחיות משרד התחבורה נוסע שחום גופו 38 מעלות ומעלה, או שסובל משיעול או מקושי נשימה (למעט כרוני) לא ישתמש בתחבורה הציבורית.

ב. באחריותו של כל נוסע לעטות מסיכת פנים מלאה כמחויב בהנחיות משרד הבריאות (למעט הפטורים עפ"י הצו).

ג. כללים אלה יחולו גם במרכז השירות של סיטיפס בבניין כלל, רח' יפו 97. לא יינתן שירות ללקוח שאינו מקפיד על הנ"ל.

ד. לתשומת לבכם, הפיקוח העירוני מבצע אכיפה לחובת עטיית המסכה גם בקרונות הרכבת הקלה ובתחנות. עטו מסכה כחוק, שמרו על הנחיות משרד הבריאות והימנעו מהדבקה ומקנסות.

 

עדכון: נסיעת חולי קורונה ברכבת הקלה

נוסעים יקרים, לחצו כאן כדי להתעדכן בתאריכים שבהם נסעו ברכבת הקלה חולי קורונה

לבירור פרטים נוספים והמשך טיפול יש לפנות למשרד הבריאות במוקד קול הבריאות - כוכבית 5400.

 

 

הארכת תוקף ההנחות למקבלי הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2020.

זכאים המקבלים הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי מתבקשים לגשת לעמדות השירות "על הקו" הממוקמות ברחבי ירושלים עם התעודה הקיימת, ואילו זכאים חדשים יגיעו עם אישור קבלת הקצבה מהביטוח הלאומי (ללא תעודה של משרד התחבורה) ויוארך עבורם הפרופיל הרלוונטי על גבי הרב קו בשנה נוספת עד תום 2020.

 

 

מצלמות מעקב לצרכי ביטחון ובטיחות

 

לידיעתכם, לאורך תוואי הרכבת מותקנות מצלמות מעקב לצרכי ביטחון ובטיחות לרבות שילוט ליידוע הציבור, בהתאם להנחיות הרשות להגנת הפרטיות

 

 

חדש! טעינת חוזה ערך צבור במכונות הכרטוס

הדרך הקלה לנסיעה.

מהיום, מערכת רכישת הכרטיסים קלה, פשוטה ונוחה מתמיד!

סיטיפס ומשרד התחבורה שדרגו את המכונות האוטומטיות לרכישת וטעינת כרטיסי נסיעה והחל מה-16/7/2019 ניתן לרכוש את הסדר הנסיעות הארצי "ערך צבור" גם בעמדות הרכבת הקלה ובמרכז שירות הלקוחות של סיטיפס.

בנוסף, בעקבות השדרוג ושיפור ממשק המשתמש, נוסעים אשר ירכשו כרטיסי נסיעה יוכלו לבצע זאת ע"י לחיצה אחת בלבד במכונות הכרטיסים, דבר אשר יקצר משמעותית את תהליך הרכישה.

על פי החלטת משרד התחבורה ובמקביל לשדרוג הממשקים, מעתה לא ימכרו יותר כרטיסיות נסיעה גם בעמדות הרכבת הקלה והטענת כרטיסי הרב קו תבוצע באמצעות חוזי הערך הצבור.

בנוסף, שיפרנו את ממשק המשתמש במכונות וכעת ניתן יהיה לרכוש כרטיס נסיעה חד פעמי מנייר בלחיצה אחת. שימו לב! השימוש בכרטיס נסיעה חד פעמי מנייר, המאפשר נסיעה בודדת ללא אפשרות למעבר בין קרונות, רכבות ואוטובוסים, תקף מעתה ליום הרכישה בלבד.

כרטיסיות וכרטיסי נייר שנרכשו בעבר טרם שינוי הממשקים יכובדו במלואם ברכבת הקלה.

 
 
השתדרגנו למענכם!  
 
אנו שמחים לעדכן כי הסתיימו העבודות לשיפוץ ושדרוג מרכז שירות הלקוחות לטובת ציבור הנוסעים.

בנוסף, בין השירותים שניתן יהיה לבצע בעמדות מרכז השירות: סיוע בהטענת חוזים לנסיעה ברכבת, בירור לגבי לוחות הזמנים, תשלום של חיוב מוגדל באשראי, בירור על אבדות ומציאות, הגשת השגות ועוד.

נוסעים אשר ירצו להנפיק, לשחזר ו/או לטעון נסיעות ברב קו, יוכלו לעשות זו בכל מרכזי "על הקו" הקרובים למרכז השירות בבניין הפעמון ובתחנה המרכזית, ובכל אלו הפזורים ברחבי ירושלים.

 

 

סיטיפס הרכבת הקלה בפיילוט מיוחד עבור הנוסעים: תפעיל 5 רכבות נוספות כל יום בשעות הערב

סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים תחל בפיילוט מיוחד עבור נוסעי הרכבת, בו תפעיל 5 רכבות נוספות בכל יום מתחנת הר הרצל ועד תחנת גבעת המיבתר.

מדובר ביוזמה חדשה של סיטיפס, לאפשר לנוסעים לנסוע ברכבות שסיימו את השירות בתחנת הר הרצל ואמורות לחזור ריקות למרכז התפעול. 

בסיטיפס מסבירים כי באותן רכבות אשר מבצעות שירות זה, יופיע בחזית הרכבת הכיתוב גבעת המיבתר, וכי תישמע כריזה המודיעה כי מדובר בתחנה סופית.

נוסעים שירצו לנסוע לתחנות בשכונות שועפאט, בית חנינא ופסגת זאב, יכולים להמתין בתחנה לרכבת הבאה אחריה שתגיע עד קצה הקו- תחנת חיל האוויר, או להיכנס לרכבת זו, לצאת בתחנת גבעת המיבתר ולהחליפה עם אותו כרטיס ברכבת הבאה שתגיע לתחנה ותיסע עד תחנת חיל האויר- קצה הקו.

זמני יציאת הרכבות הנוספות מתחנת הר הרצל:

18:13, 18:32, 18:51, 20:15, 20:44.

ירון רביד, מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים:

מדובר ביוזמה של סיטיפס למען שידרוג השירות לנוסעי הרכבת הקלה במסגרתו נבצע פיילוט המאפשר נסיעות נוספות בשעות הערב, ברכבות שעד כה על פי תכנית ההפעלה של המדינה, היו חוזרות ריקות למרכז התפעול. 

אנו פועלים כל העת במטרה לתת שירות טוב ויעיל לכלל הנוסעים ולציבור בירושלים

 

 

חובת התיקוף

על פי חוק ובהנחיית משרד התחבורה חובה להצטייד בכרטיס נסיעה מתאים מראש, לתקפו במכשיר התיקוף מיד ובכל כניסה לרכבת ולוודא כי התיקוף תקין. נוסע שימצא ללא כרטיס נסיעה או כרטיס שלא תוקף כדין יחויב בחיוב מוגדל.

*חיוב מוגדל: מחיר נסיעה מלא בתוספת פיצוי כספי ע"ס 180 ₪ ע"פ חוק

בביקורת כרטיסים, חובת הנוסע להציג ולמסור את כרטיס הנסיעה לפקיד הרכבת על פי דרישתו.

לא ניתן לרכוש כרטיס נסיעה ברכבת | יש לשמור את כרטיס הנסיעה לביקורת עד לאחר יציאה מתחום התחנה.

 

תקנה 3 (א) לתקנות מסילות הברזל

תקנה 3 (א) לתקנות מסילות הברזל, (מסירת מידע על שירות הסעה ברכבת במרכז המידע הארצי לתחבורה ציבורית) התשע"ו-2015.

 

 

 

 

חובת תיקוף לחיילים

חיילים שימו לב: על פי הנחיות משרד התחבורה החל מה24/9/17 חיילים בשירות חובה וקבע מחוייבים לתקף את תעודת החוגר האישית בכל כניסה לרכבת. בנוסף, חיילי צה"ל בשירות חובה וקבע הנוסעים ברכבת הקלה ללא מדים בסופי שבוע, מיום שישי בבוקר ועד תום השירות במוצאי שבת וכן בערבי ומוצאי חגים, זכאים לנסוע ללא תשלום אך מחוייבים לתקף את כרטיס החוגר האישי במכונות התיקוף המוצבות בקרונות הרכבת הקלה.

 

 

איסור עישון בתחנות הרכבת

לתשומת ליבכם, על פי חוק חל איסור מוחלט לעשן בתחנות הרכבת הקלה. העובר על החוק צפוי לקנס.