לדילוג לתוכן המרכזי

חשוב לדעת

train to the right train to the right

הודעות חשובות


פסח כשר ושמח מסיטיפס הרכבת הקלה בירושלים

סיטיפס מתאימה ומתגברת את תדירות הרכבות לביקושים ותציב עמדות מאוישות למכירת כרטיסי נסיעה בתחנת 'העירייה'. בנוסף,  בימי שני עד רביעי של ימי חול המועד תקיים סיטיפס הופעות והפעלות לסירוגין בחזית מרכז שירות הלקוחות של החברה
 
סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים נערכת לקראת המוני המבקרים הצפויים להגיע לבירה במהלך חג הפסח. במסגרת ההיערכות, התאימה סיטיפס את תדירות הרכבות לשעות הביקושים הצפויים במהלך ימי חול המועד, ויתוגברו רכבות בשעות הערב כך שזמן ההמתנה יתקצר והתדירות תגדל.
גם מערך השירות והבקרה נערך לסייע לציבור הנוסעים בימי חול המועד, אף יותר מהרגיל, ובנוסף יוצבו בתחנת 'העירייה', בין השעות 12:00 - 22:00 עמדות מאוישות למכירת כרטיסי נסיעה ברכבת. 
כמו כן, במהלך חול המועד, תקיים סיטיפס הופעות והפעלות לסירוגין בחזית מרכז שירות הלקוחות של החברה הנמצא למרגלות בניין כלל בצמוד לתחנת 'הדוידקה'.

 

חובת התיקוף

על פי חוק ובהנחיית משרד התחבורה חובה להצטייד בכרטיס נסיעה מתאים מראש, לתקפו במכשיר התיקוף מיד ובכל כניסה לרכבת ולוודא כי התיקוף תקין. נוסע שימצא ללא כרטיס נסיעה או כרטיס שלא תוקף כדין יחויב בחיוב מוגדל.

 

*חיוב מוגדל: מחיר נסיעה מלא בתוספת פיצוי כספי ע"ס 180 ₪ ע"פ חוק

 

 בביקורת כרטיסים, חובת הנוסע להציג ולמסור את כרטיס הנסיעה לפקיד הרכבת על פי דרישתו.

 

לא ניתן לרכוש כרטיס נסיעה ברכבת | יש לשמור את כרטיס הנסיעה לביקורת עד לאחר יציאה מתחום התחנה.

 

 

הארכת תוקף ההנחות למקבלי הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2019.

 

זכאים המקבלים הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי מתבקשים לגשת לעמדות השירות "על הקו" הממוקמות ברחבי ירושלים עם התעודה הקיימת, ואילו זכאים חדשים יגיעו עם אישור קבלת הקצבה מהביטוח הלאומי (ללא תעודה של משרד התחבורה) ויוארך עבורם הפרופיל הרלוונטי על גבי הרב קו בשנה נוספת עד תום 2019.

לנוחיותכם, רשימת האזורים בהם ניתן לקבל את השירות

 

 

 תקנה 3 (א) לתקנות מסילות הברזל

תקנה 3 (א) לתקנות מסילות הברזל, (מסירת מידע על שירות הסעה ברכבת במרכז המידע הארצי לתחבורה ציבורית) התשע"ו-2015.

 

 

 

סטודנטים 

 

לחצו כאן למידע לסטודנטים

 

 

חובת תיקוף לחיילים

חיילים שימו לב: על פי הנחיות משרד התחבורה החל מה24/9/17 חיילים בשירות חובה וקבע מחוייבים לתקף את תעודת החוגר האישית בכל כניסה לרכבת. בנוסף, חיילי צה"ל בשירות חובה וקבע הנוסעים ברכבת הקלה ללא מדים בסופי שבוע, מיום שישי בבוקר ועד תום השירות במוצאי שבת וכן בערבי ומוצאי חגים, זכאים לנסוע ללא תשלום אך מחוייבים לתקף את כרטיס החוגר האישי במכונות התיקוף המוצבות בקרונות הרכבת הקלה.

 

 

 


איסור עישון בתחנות הרכבת

לתשומת ליבכם, על פי חוק חל איסור מוחלט לעשן בתחנות הרכבת הקלה. העובר על החוק צפוי לקנס.
מצ"ב לינק לחוק:
חוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, תשמ"ג-1983