לדילוג לדף הבית

כרטיסי נסיעה

דף הבית > כרטיסי נסיעה לצפייה בכל הכרטיסים והמחירים
מידע על סוגי הפרופילים והחוזים באמצעותם ניתן לנסוע ברכבת הקלה

לתשומת לבך: עמוד זה מספק מידע בלבד, לרכישה לחץ כאן ולטבלת תעריפי הנסיעה לחץ כאן

 

הנחות לזכאים

לפי נהלי משרד התחבורה, קבלת הנחות ברכישת כרטיסי נסיעה לרכבת הקלה מתאפשרת רק באמצעות כרטיס רב-קו אישי שהונפק עם "פרופיל" ההנחה המתאים.
לצורך קבלת פרופילי ההנחות בכרטיסי הרב-קו שהונפקו, על הנוסע להגיע למרכז השירות של סיטיפס עם תעודת זהות והמסמכים הרלוונטיים – תעודת סטודנט, אישורי ביטוח לאומי וכיוצא באלה בהתאם לסוג הפרופיל המבוקש.

 
להלן רשימת בעלי הזכאויות והקריטריונים הנדרשים:

כל נוסע שאינו זכאי להנחה ייעודית במחיר כרטיס הנסיעה, על כל נוסע להצטייד מראש בכרטיס נסיעה לרכבת הקלה ולתקפו מיד עם כניסתו לרכבת. ניתן להצטייד בכרטיס רב-קו ולהטעינו מראש או בכרטיס לנסיעה בודדת ברכבת הקלה בלבד אשר אינו מקנה נסיעות המשך ברכבות או מעבר לאוטובוסים.

תושב/ת ישראל אשר מלאו לו: גבר - 65 שנים, אישה - 60 שנים. אזרח ותיק זכאי להנחה בגובה 50% ממחיר הנסיעה בעת רכישת החוזה באמצעות כרטיס הרב-קו בפרופיל המתאים.

סטודנט/ית הלומד/ת במוסד לימודים המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה. יש להצטייד בכרטיס סטודנט ואישור לימודים תקף לצורך עדכון הפרופיל המתאים בכרטיס הרב-קו.
למידע נוסף לחצו כאן

סטודנט שרכש חוזה נסיעה סמסטריאלי או שנתי, יש להצטייד בכרטיס סטודנט ואישור לימודים תקף לצורך עדכון הפרופיל המתאים בכרטיס הרב-קו.
למידע נוסף לחצו כאן

בני נוער שטרם מלאו להם 18 או הלומדים בכיתה י"ב עד סוף שנת הלימודים (31.8). בני נוער זכאים להנחה בגובה 50% ממחיר הנסיעה בעת רכישת כרטיסיות באמצעות כרטיס הרב-קו בפרופיל המתאים.

בעלי תעודת זכאות מאת המפקח על התעבורה. יש להביא את התעודה לצורך הנפקת הכרטיס המתאים. זכאים לרכישת כרטיסיית 15 נסיעות בסכום של 59 ₪.

 

הארכת תוקף ההנחות למקבלי הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי, הקיימים כיום, עד לתום שנת 2018.

זכאים המקבלים הבטחת הכנסה, קצבאות שאירים והשלמת הכנסה על פי חוק הביטוח הלאומי מתבקשים לגשת לעמדות השירות "על הקו" הממוקמות ברחבי ירושלים עם התעודה הקיימת, ואילו זכאים חדשים יגיעו עם אישור קבלת הקצבה מהביטוח הלאומי (ללא תעודה של משרד התחבורה) ויוארך עבורם הפרופיל הרלוונטי על גבי הרב קו בשנה נוספת עד תום 2018.

 

לנוחיותכם, רשימת האזורים בהם ניתן לקבל את השירות

 

על פי הנחיות משרד התחבורה חיילים בשירות סדיר וקבע מחוייבים לתקף את תעודת החוגר האישית בכל כניסה לרכבת. בנוסף, חיילי צה"ל בסדיר ובקבע הנוסעים ברכבת הקלה ללא מדים בסופי שבוע, מיום שישי בבוקר ועד תום השירות במוצאי שבת וכן בערבי ומוצאי חגים, זכאים לנסוע ללא תשלום אך מחוייבים לתקף את כרטיס החוגר האישי במכונות התיקוף המוצבות בקרונות הרכבת הקלה.

 

חיילי מילואים זכאים לנסיעה ללא תשלום בימי הגיוס / השחרור משירות המילואים באמצעות המרת השובר שקיבלו מצה"ל בכרטיס נסיעה לרכבת הקלה. את ההמרה יש לבצע לפני היום הרלוונטי (גיוס / שחרור) במרכז השירות של סיטיפס.

חייל/ת בשירות ללא תשלום, חניך/כה במכינה קדם צבאית, חניך/כה במכינה קדם צבאית חצי שנתית, מתנדב/ת בשירות לאומי, מתנדב/ת בשנת שירות - זכאים לנסיעה ללא תשלום אך מחויבים בתיקוף כרטיס הרב-קו עם כניסתם לרכבת הקלה.

לצורך עדכון הפרופיל יש לגשת לחברה בו הונפק כרטיס הרב-קו, לשנות לפרופיל המתאים ולהטעין בכרטיס את חוזה הנסיעה המיוחד.

בעלי זכאות זו שאין ברשותם רב-קו, זכאים לגשת למרכז השירות של סיטיפס או לכל אחד ממפעילי התחבורה הציבורית, להנפיק כרטיס רב-קו ללא תשלום ולהטעין בו את חוזה הנסיעה המיוחד.

למען הסר ספק: של"ת, קד"צ, שירות לאומי וש"ש מחויבים לתקף את כרטיס הרב-קו שברשותם בכל נסיעה מיד עם כניסת לרכבת.

שוטרים ואזרחים עובדי משטרת ישראל פטורים מתשלום ברכבת הקלה ובתנאי שהם מחזיקים ברשותם תעודת שוטר / אזרח עובד משטרה בתוקף.

שוטרים כאמור לא נדרשים להחזיק בכרטיס רב-קו ואינם נדרשים לבצע תיקוף.

חברי כנסת וח"כים לשעבר זכאים לנסיעה ללא תשלום ברכבת הקלה וזאת בכפוף לתיקוף כרטיס הרב-קו שברשותם כשעליו מוטען חוזה הפטור הייעודי. להטענת החוזה הייעודי יש לגשת לחברה בו הונפק כרטיס הרב-קו ולהציג תעודת ח״כ / ח"כ לשעבר.

בעלי תעודת עיוור/ת של משרד הרווחה, לרבות כלב נחיה הנלווה אליהם.

למען הסר ספק, עיוורים יכולים לבחור בין שימוש בכרטיס רב-קו בפרופיל המקנה נסיעה ללא תשלום לבין הצגת תעודת עיוור בעת ביקורת הכרטיסים ברכבת.

נוסע המשמש בעת נסיעתו כמלווה לעיוור בנסיעה ברכבת הקלה.

נוסע זה זכאי להנחה של 50% במקרה של רכישת כרטיס נייר ייעודי לנסיעה בודדת ברכבת. כרטיס זה אינו מאפשר נסיעת המשך בין רכבות או מעבר לאוטובוסים. הכרטיס תקף ליום הרכישה בלבד וניתן לשימוש רק בעבור מלווה לנוסע עיוור ברכבת הקלה.

הסדר הנסיעות הארצי "ערך צבור" מכובד גם בנסיעות ברכבת הקלה. הסדר זה משמש גם בנסיעות שהחלו באוטובוס והמשיכו ברכבת הקלה וגם בנסיעות המתחילות ברכבת הקלה.